TAROT KENDİNİ TANIMA SANATI

12 Saat

Eğitim süresi

01-10-2021 / 21 : 00

Eğitim başlangıç

ErhanAltunay

Eğitmen

990,00 ₺

Fiyat

Programın Amacı

Tarot Batı ezoterizminin en önemli sembolik formlarından birini temsil eder.  Tarot, batı ezoterizminde altı yüz yıla yakın bir zamandır gerek yorum sanatında,  gerekse bir çok çalışmada büyük rol oynamıştır. Tarot en yalın anlamı ile, 78 karttan oluşan ve her bir kartında farklı bir sembol olan bir destedir.

Program İçerikleri

  • Genel olarak sembolizm - Mitler ve içsel mitsel yolculuklar
  • Kadin ve erkege ait Arketipik yapi - Tarot ve bilinçalti
  • Arcana Major
  • Ates, Hava, Toprak, Su ve Sayi sembolizmi
  • Arcana Minor
  • Kart Dizilimi
project
project

Kazanımlarınız neler olacak?

Ancak Tarot’un en büyük faydası kendimizi tanıma yolunda atacağımız adımlarla ilgilidir. Yaşamımızda tıkandığımız yerlerde, sürekli tekrarlanan senaryolarda ya da buna benzer durumlarda içimizdeki “bilge ”den yardım almak için en önemli araçlardan biri olan tarot aynı zamanda kendi geleceğimizi tayin etmek için de etkili bir yöntemdir.

Dikkatle incelendiğinde Arcana Major’un aslında hiç de yabancısı olmadığımız bir mitolojik birey olma yolculuğunu anlattığını görebiliriz. Arcana Minor ise 4 Element ve Sayı sembolleri ile yine yabancısı olmadığımız bir dünyanın kapısını aralamaktadır.

Eğer Tarot etkin ve doğru bir şekilde kullanılırsa bu zengin sembolik içeriğinden ötürü direk bilinçaltımıza hitap etmekte ve kendimizi tanıma yolunda, vereceğimiz kararlarla ilgili çok önemli bir araçtır.

Aqua Tarot kursu bu düşünceden yola çıkarak, kendimizi semboller vasıtası ile tanımak için en etkili yollardan biri olan Tarot’u son zamanların dejenere olmuş fal yöntemlerinden uzak tutarak en eski ve doğru anlamı ile, gerekli sembol bilgisini vererek,  tanıtmayı hedeflemektedir.

Bu bağlamda Tarot’u kendi hayatimiz ile ilgili önemli bir yol gösterici olarak kullanmayı öğrenecek ve bu şekilde başkalarını yönlendirmeden nasıl önerilerde bulunabileceğimiz konusunda ipuçları edineceğiz.

Bu kursun her seviyedeki isteklilere hitap edebilmesi için, tarotu tam olarak anlamak için gerekli olan altyapıyı oluşturmak amacı ile , semboller, arketipler, pagan ve ezoterik sembolizm ve genel olarak ezoterizm hakkında da bilgi verilecektir.

Eğitmeninizle Tanışın

Erhan Altunay

Erhan Altunay İstanbul doğumludur. Saint Joseph Fransız Lisesini bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesinde Nükleer Enerji Mühendisliği okumuş ve sonra da Marmara Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansı yapmistir.* Lise yıllarından itibaren dinler tarihi ve siyasi tarih ile ilgilenmiş olup bu konuda üç kitap yayınlamıştır. Bunlardan "Paganizm" uzun süre "Best Seller" olmuş olup sekiz baskı yapmıştır. En son Pelin Çift ile yazdığı "Ayasofyanın Gizli Tarihi" listelerden inmeyip 50.000 adet satmıştır.** Erhan Altunay,  Afrika Güvenlik Konferansı  gibi bir çok askeri ve güvenlik konferansı/toplantılarına katılmakta, dünya siyaseti ile ilgili bilgilerini genişletmektedir. Bu konuda sayısız TV programlarına katılan ve büyüyen takipçi kitlesine sahip olan Altunay ayni zamanda bir çok yerde konferanslar vermektedir. *Günümüz mutsuz yaşamının sembolizm ve "kadim bilgelik" bilinmeden  anlaşılamayacağını savunan Altunay bu konularda yazılar da yazmıştır.****

Daha Fazlası
egitmen