Loading...
Menu

                                                                                                  

           

Yaşamın içinde özgürce akmak…

Yıllar önce başladığımız dönüşüm yolculuğumuza yepyeni bir ruhla devam ediyoruz. Bundan bir kaç yıl önce, arzuladığımız yaşamı kurgulayabilmenin anahtarları ve yaşamın şifresini okuyabilme yollarını paylaşmak için Aqua Yaşam dostlarıyla uzun bir yolculuk başlatmıştım. Her karesi çok zevkli bir yolculuk olmuştu. Yaşamın gizemini anlama tutkumla bilginin peşine düştüğüm arayışlarımda; hem Batı’nın bilim yolunda hem de Doğu’nun gizemli kapılarında yürüdüğümde aslında her deneyimin aynı öyküyü anlatan büyük bir resmin parçası olduğunu görmüştüm. O nedenle kadim bilgeliği günümüz bilimsel bilgeliği ile, sanatı akıl ile tek bedende harmanlamak, büyük resmi ve kendi resmimizi zamanın bütünselliğinde bir arada okuyabilmek, tüm çalışmalarımda her zaman birincil hedefim oldu.

Sonra bu yolculuğa ara verdim. Çünkü bildiklerimizin ötesinde keşfedilmemiş olana yürümek, anlamak ve deneyimlemek için gitmem gereken yerler ve yaşamam gerekenler vardı. Hayatın gizemine dair her yeni keşfimde, Kainatın düzenine hayranlığım ve Şükran duygum anlatılamayacak kadar artmış olarak döndüm. Yorucu teoriler ve bilgilerin olgunlaşmasını sağlayan derin yaşanmışlıklarla döndüm. Şimdi yepyeni öykülerim var. Ve yine sizlere aktaracaklarımız, paylaşacaklarımız var, hem de çok şey var…

Güzel bir yuvayı yine sizlerle paylaşmaya hazırız. Hedefimiz yaşamlarımızın mücadeleden özgürlüğe, yaşama sevinci, haz ve şükranla dolu bir olgunluğa dönüşmesinde katkımızın olması. Modern çağ ile kaybettiğimiz özümüzü, özellikle dişiliğimizi ve duygularımızı bu yolculukta en gelişmiş halleriyle yeniden bulmayı arzuluyoruz.

Dönüşen dünyada en yüksek özden gelen duygularımızın bilgelikle bütünleştiği; bedenimizin ve ruhumuzun içindeki makrokozmosun kapılarının aralandığı bu serüven için ben ve ekibim çok şey araştırdık ve yaşadık. Biz sizlerle buluşmaya hazırız. Ya siz? Siz kendi yolculuğunuzun Kahraman’ı olmaya hazır mısınız? Öyleyse yeniden merhaba!

  Uzm.Dr.SedaÜlgen