FIRSATLARI KAÇIRMA KORKUSU

2 Saat

Eğitim süresi

01-01-1900 / 09 : 00

Eğitim başlangıç

Doç.Dr. U.Güney Özer

Eğitmen

200,00 ₺

Fiyat

Programın Amacı

Fırsatları kaçırma korkusu veya FOMO son yıllarda giderek yaygınlaşan ve önemli strese neden olabilen gerçek bir olgudur. Kaçırma korkusu, kişinin hayatını daha iyi hale getirebilecek bilgi, olay, deneyim veya yaşam kararlarını bilmediği veya kaçırdığına dair duyduğu endişedir. Fırsatları kaçırma korkusu, cinsiyet fark etmeksizin her yaş insan tarafından deneyimlenebilir, ancak bazı insanlar daha büyük risk altındadır.

Fırsatları kaçırma korkusunu, nedenlerini ve nasıl önlenebileceğini öğrenmek.

Program İçerikleri

  • Fırsatları kaçırma korkusu nedir? Sadece modern yaşamın bir belirtisi mi?
  • Fırsatları kaçırma korkusu bize bilmemiz gereken bir şey mi söylüyor?
  • Fırsatları kaçırma korkusu ile ilişkili sağlık sorunları neler?
  • Kısır döngüyü kırmak için yapabileceğimiz bir şey var mı?
project
project

Kazanımlarınız neler olacak?

Fırsatları kaçırma korkusu hakkında bilgi edinecek, Fırsatları kaçırma korkusunun altında yatan nedeleri anlayabilecek, Fırsatları kaçırma korkusunun neden olduğu sağlık sorunlarını öğrenecek, Bireysel olarak bu döngüyü kırmak için neler yapabileceğinizi fark edeceksiniz.

Eğitmeninizle Tanışın

Doç.Dr. U.Güney Özer

1990 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1999 yılında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlık eğitimini tamamlayarak Aile Hekimliği Uzmanı oldu 2000-2009 yılları arasında Çukurova ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversiteleri Tip Fakülteleri Aile Hekimliği Anabilim Dallarında öğretim üyesi olarak çalıştı. 2007 yılında Aile Hekimliği Doçenti oldu. 2010-2014 yılları arasında Anadolu Sağlık Merkezi Kemik İliği Nakli Kliniği kuruluşu sürecinde, hekim eğitimi ve hasta bakımı alanlarında çalıştı. Gerek tıp eğitiminde gerekse hasta yaklaşımında bütüncül, sistemik ve kişi odaklı yaklaşma inanan Dr. Güney Özer, bilimsel tıp eğitiminin yani sıra, 1991 yılından başlayarak çeşitli dernek ve kuruluşların kişisel gelişim, spiritüel farkındalık, meditasyon, mitoloji, astroloji, semboloji, Reiki ve EFT gibi alanlarda düzenlemiş olduğu eğitim ve seminerlere katıldı.

Isparta Üniversitesi ve PETAD işbirliği ile düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı Aile Danışmanlığı eğitimini bitirdi. 2014 yılında Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü’nde, Alman Sistem Dizimleri Derneği onaylı ve Avrupa Psikoterapi Derneği standartları yöntem ve esaslarına göre yapılandırılmış, Sistem ve Aile Dizimleri Terapisi temel ve ileri düzey eğitimlerini bitirerek akredite Aile ve Sistem Dizimleri Uzman Uygulayıcısı oldu.

Stephan Hausner, Prof. Beaumont Hunter ve Dr. Dimitris Stavropouls ile uygulamalı Hastalık ve Arketipsel Dizim çalışmalarına katıldı. CISED ile Cinsel Terapi, Üsküdar Üniversitesi’inden Tibbi Hipnoz ve Psikonet Uluslararası Sema Terapi sertifikasyon eğitimlerini tamamladı. Humanite Tip Merkezi Psiko-Onkoloji seminerlerine katıldı. Uluslararası ortamlarda Mindfullness, Mindfullness ile Travma ve Yas Danışmanlığı eğitimlerini aldı. Medipol Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı ve Avrupa Homeopati Derneği akredite Homeopati eğitimini tamamladı. Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans yaptı. Eğitimini aldığı farklı teknikleri, hekimlik pratiğine entegre eden Dr. Güney Özer, bütüncül ve sistemik bir yaklaşımla kişi-aile odaklı stres ve sağlık yönetimi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha Fazlası
egitmen