Ebeveynlerin Çocuğun Kişilik Oluşumuna Etkileri

1 Saat

Eğitim süresi

12-09-2021 / 21 : 00

Eğitim başlangıç

DemetAlkapar Balcı

Eğitmen

99,00 ₺

Fiyat

Programın Amacı

Gelişim dönemlerindeki psikososyal ve psikoseksüel gelişimlerdeki çatışmalar hakkında katılımcılarda farkındalık oluşturarak daha sağlıklı ebeveynler olmalarına katkıda bulunmak.

Program İçerikleri

  • Oral-Anal-Ödipal-Latent-Ergenlik ve Yetiskinlik dönemlerinde psikososyal ve Psikoseksüel gelisme süreçlerinin kisilik örgütlenmesine kendilik tasarimlarina etkisi, ebeveyn davranislarinin bu süreçlere olumlu-olumsuz katkilari.
project
project

Kazanımlarınız neler olacak?

Katılımcıların kendi çocukluk çatışmaları hakkında içgörü kazanması, bu çatışmaların bugünkü yaşantılarına ve çocuklarına nasıl etki ettiği hakkında farkındalık kazanması, çocuklarıyla daha sağlıklı iletişim (duygusal ve davranışsal) yollarını keşfetmeleri

Eğitmeninizle Tanışın

Demet Alkapar Balcı

Lisans eğitimini 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nde; 3,5 yıl süren psikoterapi eğitimini Psikoterapi Enstitüsünde tamamladı. Hacettepe üniversitesinden eğitim sertifikası , sosyoloji sertifikası ve felsefe sertifikası eğitimlerini de aldı. Prof.Walter Bongartz’tan Psikosomatik ve hipnoz, Vamik Volkan’dan narsisistik ve borderline vakalarda nesne ilişkileri ve psikanalitik yaklaşım, Spyros D. Orfanos’tan Gelişimsel Kuram Zemininde İlişkisel Psikanaliz, Psikoterapi Enstitüsünden Masterson  yaklaşımı, Ankara Tıbbi Hipnoz Derneğinden İmge Terapi, Yeditepe Üniversitesi’nden Tıbbi Hipnoz, İzmir Halime Otağ Vakfından psikanaliz ve psikoterapi, Marmara Üniversitesi ve CETAD’tan cinsellik ve cinsel tedaviler, İnönü Üniversitesi’nden Cinsel İşlev Bozuklukları, Bilgi Üniversitesi’nden EFT, İstanbul Psikanaliz Derneğinden psikanaliz eğitimlerini almıştır. Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları ve Aile Danışmanlığı yetkisi almıştır. 1985 yılından bu yana okullarda, psikiyatri dal merkezinde, psikoterapi merkezinde , psiko-teknik merkezinde, psikoterapist/kurucu/mesul müdür görevlerinde bulunmuştur. Ankara ve İstanbulda aile danışmanlığı, bütüncül psikoterapi, hücum terapisi, interaktif iletişim teknikleri, kişilik örgütlenmeleri, projektif ve objektif çocuk değerlendirme  testleri ,bütüncül psikoterapide  rüya analizleri sertifika eğitimleri vermiştir. Bir çok meslektaşını süpervizör olarak desteklemiş ve pek çok sosyal projede gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Halen eğitmenliğe devam etmekte olup, Psikoloji Antalya’da psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Lisans eğitimini 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nde; 3,5 yıl süren psikoterapi eğitimini Psikoterapi Enstitüsünde tamamladı. Hacettepe üniversitesinden eğitim sertifikası , sosyoloji sertifikası ve felsefe sertifikası eğitimlerini de aldı.

Prof.Walter Bongartz’tan Psikosomatik ve hipnoz, Vamik Volkan’dan narsisistik ve borderline vakalarda nesne ilişkileri ve psikanalitik yaklaşım, Spyros D. Orfanos’tan Gelişimsel Kuram Zemininde İlişkisel Psikanaliz, Psikoterapi Enstitüsünden Masterson  yaklaşımı, Ankara Tıbbi Hipnoz Derneğinden İmge Terapi, Yeditepe Üniversitesi’nden Tıbbi Hipnoz, İzmir Halime Odag Vakfından psikanaliz ve psikoterapi, Marmara Üniversitesi ve CETAD’tan cinsellik ve cinsel tedaviler, İnönü Üniversitesi’nden Cinsel İşlev Bozuklukları, Bilgi Üniversitesi’nden EFT, İstanbul Psikanaliz Derneğinden psikanaliz eğitimlerini al mistir. Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları ve Aile Danışmanlığı yetkisi almıştır.

1985 yılından bu yana okullarda, psikiyatri dal merkezinde, psikoterapi merkezinde , psiko-teknik merkezinde, psikoterapist/kurucu/mesul müdür görevlerinde bulunmuştur. Ankara ve İstanbulda aile danışmanlığı, bütüncül psikoterapi, hücum terapisi, interaktif iletişim teknikleri, kişilik örgütlenmeleri, projektif ve objektif çocuk değerlendirme  testleri ,bütüncül psikoterapide  rüya analizleri sertifika eğitimleri vermiştir. Bir çok meslektaşını süpervizör olarak desteklemiş ve pek çok sosyal projede gönüllü çalışmalarda bulunmuştur.

Halen eğitmenliğe devam etmekte olup, Psikoloji Antalya’da psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha Fazlası
egitmen