ENNEAGRAM KİŞİLİK MODELİ

12 Saat

Eğitim süresi

01-09-2021 / 21 : 00

Eğitim başlangıç

İsmailAcarkan

Eğitmen

399,00 ₺

Fiyat

Programın Amacı

Ennegram kişilik modeli ışığında kendimizi tanıma ve diğerlerini anlama. Bireysel farklılıklarımızın nedenlerini anlayarak farklılıklarımızı yönetme ve bu farklılıkları bir zenginlik olarak görüp iletişim ve sorun çözme alanında farkındalığımızı arttırmaktır.

Program İçerikleri

  • Kisilik farkliliklarimizin kökeni
  • Iliskilerimizin temel dinamikleri
  • Çekim ve uyumun dinamikleri
  • Erillik ve Disillik
  • Iliskilerde ortaya çikan ihtiyaçlar
  • Çatismalarin nedenleri ve çözüm önerileri
project
project

Kazanımlarınız neler olacak?

·      Kendi kişiliğinizi tüm imkan ve kabiliyetleri ile tanıyacak, kendinize koyduğunuz engelleri fark edip yolunuzdan çekebileceksiniz,  Çevrenizde sizden farklı kişilik yapısındaki insanları doğru ve gerçekçi bir zeminde anlama imkân bulacaksınız, ·      İletişim ve etkileşim konusunda bireysel farklılıklardan doğan sorunları çözebileceksiniz, ·      Sorun çözme, kendinizi daha doğru biçimde ifade etme, doğru geri bildirim verme ve alma konusunda verimliliğinizi arttıracaksınız.

Eğitmeninizle Tanışın

İsmail Acarkan

1967de Mardin’de doğdu. 1972den beri İstanbulda yasamaktadır.  İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbulda tamamladı. 1984te İstanbul Üniversitesi  Veteriner Fakültesine girdi. 1989da Boğaziçi Üniversitesinde, 1992de Mimar Sinan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde, 1993’te İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okudu. Uzun yıllar Enneagram Kişilik Modeli üzerine çalışmakta olup Enneagram/ 9 Mizaç Modeli üzerine yayınlanmış 5 kitabi bulunmaktadır. Uzun yıllardır Enneagram üzerine yaptığı araştırma ve gözlemler neticesinde zengin bir Ennegram bilgisine sahip olmuş olmanın ötesinde Enneagram’i bütüncül bir bakış açısından yorumlayarak geliştirmiştir. Bilimsel anlamda batı dünyasında gelişen bu kişilik yaklaşımına önemli bir katkı sunmuştur. Bu deneyim ve birikimlerini vermiş olduğu Enneagram eğitimleri ile paylaşmaktadır.

Daha Fazlası
egitmen