ANNEM HAKKINDA HERŞEY

2 Saat

Eğitim süresi

Pek Yakında...

Eğitim başlangıç

Doç.Dr. U.Güney Özer

Eğitmen

177,00 ₺

Fiyat

Programın Amacı

Athenanın bilgelik, cesaret, uygarlık, kahramanca çaba, hukuk ve adalet, matematik, beceri, strateji, sanat ve zanaat tanrıçası nitelikleri ile Athena arketipi bilgelik ve mantığa dayalı stratejik bir eylem yolu izler. Nihai hedeflerine ulaşmak için kendini savunmaktan korkmaz. Kararları güvenilir ve değerlidir. Bir arketip olarak Athena, kalplerinden ziyade kafaları tarafından yönetilen mantıklı kadınlardaki aktif arketiptir. İş kadınları, girişimci kadınlar, tıp, hukuk, akademi alanında kariyer yapan güçlü kadınlar gibi. Athena arketipinin getirdiği olumlu özelliklerin yanında, bu kadınlar hayatlarında tekrarlayan zorluklarla da karşılaşabilirler. Hakkını alamamak, ihanet, mobbing, ev ve kariyer arasında sıkışmak, ilişkilerde hayal kırıklığı,  yalnızlık, dışlanmışlık bunlardan bazıları. Bu zorluklar ve olumsuz temalar gündeme geldiğinde, içe dönüp kendilerindeki Athena arketipinin etkinliğini ve mesajını farketmelerinin zamanı gelmiş olabilir. Athena, bir kadında etkin olan birkaç arketipten yalnızca birini temsil ediyorsa, bu arketip diğerlerinin müttefiki olabilir. Athena arketipi etkin olmayan kadınlar, bu arketipi eğitim veya çalışma yoluyla geliştirebilirler. Athena arketipinin sunduğu iç bilgeliğine ulaşabilirler.

Program İçerikleri

  • Athena arketipini tanımak; stratejist, zanaatkar, babasının kızı, ebeveynler
  • Athena arketipinin evreleri; ergen, genç kadın ve olgunluk dönemi
  • Athena arketipi ve ilişkiler; kadınlarla ve erkeklerle
  • Athena arketipi ve cinsellik, evlilik, çocuklar
  • Athena arketipi ve psikolojik zorluklar; yalnızlık, ihanet, mobbing
  • Büyümenin yolları / Soru-cevap
project
project

Kazanımlarınız neler olacak?

Athena arketipi hakkında bilgi edinecek, Athena arketipinin mesajını anlayabilecek, Bireysel olarak kendinizde etkin olan Athena arketipini fark edebileceksiniz.Athena arketipinin mesajı ile iç bilgeliğe doğru bir dönüşüm yolculuğuna başlayabileceksiniz

Yorumlar

Eğitmeninizle Tanışın

Doç.Dr. U.Güney Özer

1990 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1999 yılında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlık eğitimini tamamlayarak Aile Hekimliği Uzmanı oldu 2000-2009 yılları arasında Çukurova ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversiteleri Tip Fakülteleri Aile Hekimliği Anabilim Dallarında öğretim üyesi olarak çalıştı. 2007 yılında Aile Hekimliği Doçenti oldu. 2010-2014 yılları arasında Anadolu Sağlık Merkezi Kemik İliği Nakli Kliniği kuruluşu sürecinde, hekim eğitimi ve hasta bakımı alanlarında çalıştı. Gerek tıp eğitiminde gerekse hasta yaklaşımında bütüncül, sistemik ve kişi odaklı yaklaşma inanan Dr. Güney Özer, bilimsel tıp eğitiminin yani sıra, 1991 yılından başlayarak çeşitli dernek ve kuruluşların kişisel gelişim, spiritüel farkındalık, meditasyon, mitoloji, astroloji, semboloji, Reiki ve EFT gibi alanlarda düzenlemiş olduğu eğitim ve seminerlere katıldı.

Isparta Üniversitesi ve PETAD işbirliği ile düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı Aile Danışmanlığı eğitimini bitirdi. 2014 yılında Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü’nde, Alman Sistem Dizimleri Derneği onaylı ve Avrupa Psikoterapi Derneği standartları yöntem ve esaslarına göre yapılandırılmış, Sistem ve Aile Dizimleri Terapisi temel ve ileri düzey eğitimlerini bitirerek akredite Aile ve Sistem Dizimleri Uzman Uygulayıcısı oldu.

Stephan Hausner, Prof. Beaumont Hunter ve Dr. Dimitris Stavropouls ile uygulamalı Hastalık ve Arketipsel Dizim çalışmalarına katıldı. CISED ile Cinsel Terapi, Üsküdar Üniversitesi’inden Tibbi Hipnoz ve Psikonet Uluslararası Sema Terapi sertifikasyon eğitimlerini tamamladı. Humanite Tip Merkezi Psiko-Onkoloji seminerlerine katıldı. Uluslararası ortamlarda Mindfullness, Mindfullness ile Travma ve Yas Danışmanlığı eğitimlerini aldı. Medipol Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı ve Avrupa Homeopati Derneği akredite Homeopati eğitimini tamamladı. Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans yaptı. Eğitimini aldığı farklı teknikleri, hekimlik pratiğine entegre eden Dr. Güney Özer, bütüncül ve sistemik bir yaklaşımla kişi-aile odaklı stres ve sağlık yönetimi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha Fazlası
egitmen