RÜYALARINI ANLA HAYATIN DEĞİŞSİN

4 Saat

Eğitim süresi

28-05-2022 / 11 : 00

Eğitim başlangıç

Demet Alkapar Balcı

Eğitmen

177,00 ₺

Fiyat

Programın Amacı

Psikodinamik açıdan rüyaların oluşumu ve yorumlanması ile ilgili katılımcılarda farkındalık oluşturmak.

İÇERİĞİ; Rüya nedir, Rüya nasıl yazılıyor, Rüyanın esası ve cürufu, Rüyanın Deformasyonu, Rüyanın Fluleştirilmesi, Rüyada Duygu, Rüyada Zoomlama, Rüyada Kondansasyon, Bütünü Parçalama, Figür Değiştirme, Simgeleştirme, Rüyanın Bir Figür Üzerinden İzlenmesi, Rüyanın Ardıcıllığı.

Program İçerikleri

  • Tarihsel süreçte ve kültürlerde rüyalar
  • Bilinç dışı nedir, nasıl çalışır?
  • Rüya nedir, nasıl oluşur? Fizyolojisi ve nörofizyolojisi
  • Rüyanın İlkeleri ve Simge Dili
  • Cürufla Saklama, Fluluk İlkesi , Duygu İlkesi, Deformasyon İlkesi
  • Yoğunlaştırma İlkesi , Ekonomiklilik, Zoom İlkesi, Odaklama
  • Bütünün Parçalanması, Figür Değiştirme, Simgeleştirme , Evrensel Simgeler
project
project

Kazanımlarınız neler olacak?

Olgun bir savunma mekanizması olan rüyalar hakkında bilgilenerek, katılım- Cıların kendilerini daha sağlıklı tanımaları.

Yorumlar

Eğitmeninizle Tanışın

Demet Alkapar Balcı

Lisans eğitimini 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nde; 3,5 yıl süren psikoterapi eğitimini Psikoterapi Enstitüsünde tamamladı. Hacettepe üniversitesinden eğitim sertifikası , sosyoloji sertifikası ve felsefe sertifikası eğitimlerini de aldı. Prof.Walter Bongartz’tan Psikosomatik ve hipnoz, Vamik Volkan’dan narsisistik ve borderline vakalarda nesne ilişkileri ve psikanalitik yaklaşım, Spyros D. Orfanos’tan Gelişimsel Kuram Zemininde İlişkisel Psikanaliz, Psikoterapi Enstitüsünden Masterson  yaklaşımı, Ankara Tıbbi Hipnoz Derneğinden İmge Terapi, Yeditepe Üniversitesi’nden Tıbbi Hipnoz, İzmir Halime Otağ Vakfından psikanaliz ve psikoterapi, Marmara Üniversitesi ve CETAD’tan cinsellik ve cinsel tedaviler, İnönü Üniversitesi’nden Cinsel İşlev Bozuklukları, Bilgi Üniversitesi’nden EFT, İstanbul Psikanaliz Derneğinden psikanaliz eğitimlerini almıştır. Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları ve Aile Danışmanlığı yetkisi almıştır. 1985 yılından bu yana okullarda, psikiyatri dal merkezinde, psikoterapi merkezinde , psiko-teknik merkezinde, psikoterapist/kurucu/mesul müdür görevlerinde bulunmuştur. Ankara ve İstanbulda aile danışmanlığı, bütüncül psikoterapi, hücum terapisi, interaktif iletişim teknikleri, kişilik örgütlenmeleri, projektif ve objektif çocuk değerlendirme  testleri ,bütüncül psikoterapide  rüya analizleri sertifika eğitimleri vermiştir. Bir çok meslektaşını süpervizör olarak desteklemiş ve pek çok sosyal projede gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Halen eğitmenliğe devam etmekte olup, Psikoloji Antalya’da psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha Fazlası
egitmen