KADIN ARKETİPLERİ

7 Saat

Eğitim süresi

Pek Yakında...

Eğitim başlangıç

Doç.Dr. U.Güney Özer

Eğitmen

590,00 ₺

Fiyat

Programın Amacı

Arketipler nedir? İnsan davranışını etkilemede rol oynayan evrensel, atalarımızdan miras kalan semboller, imgeler, davranış veya düşünce kalıplarıdır. Arketipler, genellikle farklı kültürlerde mitlerin ve hikayelerin anlatımında kullanılır. Arketipler, hem eski hem de evrensel etki kalıpları olsa da, bireysel psisemizin bir parçası olduklarında kişiselleşirler. Kişiliğimiz, dürtülerimiz, duygularımız, inançlarımız, motivasyonlarımız ve eylemlerimiz için temel oluştururlar. İç müttefikler olarak aktif bir rol üstlenerek, yıkıcı veya “gölge” davranışa düşme tehlikesiyle karsı karsıya olduğumuzda bizi uyarırlar. Arketiplerin mesajını anlamanın ve kişiselleştirmenin ilk adımı önce arketipleri tanımaktır. Programın amacı; kadınlarda bulunan belirli arketipleri tanımak.

Program İçerikleri

  • 1.Hafta: Kollektif Bilinçdisi ve Arketipler
  • Arketipler nasil çalisir?
  • 2.Hafta: Persona ve Gölge
  • Anima – Animus, Kendilik
  • 3.Hafta: Kadinlardaki 8 Arketipe Bakis
  • Örnek Karakter Çalismasi
project
project

Kazanımlarınız neler olacak?

  • Arketipler hakkında bilgi edinilecek.
  • Temel arketipleri tanıyabilecek,
  • Kadınlarda bulunan arketiplerin mesajını anlayabilecek.
  • Bireysel olarak kendinizde etkin olan arketipleri fark edebileceksiniz.

KAPALI BİR GRUP OLACAKTIR. SADECE KADIN KATILIMCILAR KABUL EDİLECEKTİR.

Yorumlar

Eğitmeninizle Tanışın

Doç.Dr. U.Güney Özer

1990 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1999 yılında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlık eğitimini tamamlayarak Aile Hekimliği Uzmanı oldu 2000-2009 yılları arasında Çukurova ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversiteleri Tip Fakülteleri Aile Hekimliği Anabilim Dallarında öğretim üyesi olarak çalıştı. 2007 yılında Aile Hekimliği Doçenti oldu. 2010-2014 yılları arasında Anadolu Sağlık Merkezi Kemik İliği Nakli Kliniği kuruluşu sürecinde, hekim eğitimi ve hasta bakımı alanlarında çalıştı. Gerek tıp eğitiminde gerekse hasta yaklaşımında bütüncül, sistemik ve kişi odaklı yaklaşma inanan Dr. Güney Özer, bilimsel tıp eğitiminin yani sıra, 1991 yılından başlayarak çeşitli dernek ve kuruluşların kişisel gelişim, spiritüel farkındalık, meditasyon, mitoloji, astroloji, semboloji, Reiki ve EFT gibi alanlarda düzenlemiş olduğu eğitim ve seminerlere katıldı.

Isparta Üniversitesi ve PETAD işbirliği ile düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı Aile Danışmanlığı eğitimini bitirdi. 2014 yılında Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü’nde, Alman Sistem Dizimleri Derneği onaylı ve Avrupa Psikoterapi Derneği standartları yöntem ve esaslarına göre yapılandırılmış, Sistem ve Aile Dizimleri Terapisi temel ve ileri düzey eğitimlerini bitirerek akredite Aile ve Sistem Dizimleri Uzman Uygulayıcısı oldu.

Stephan Hausner, Prof. Beaumont Hunter ve Dr. Dimitris Stavropouls ile uygulamalı Hastalık ve Arketipsel Dizim çalışmalarına katıldı. CISED ile Cinsel Terapi, Üsküdar Üniversitesi’inden Tibbi Hipnoz ve Psikonet Uluslararası Sema Terapi sertifikasyon eğitimlerini tamamladı. Humanite Tip Merkezi Psiko-Onkoloji seminerlerine katıldı. Uluslararası ortamlarda Mindfullness, Mindfullness ile Travma ve Yas Danışmanlığı eğitimlerini aldı. Medipol Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı ve Avrupa Homeopati Derneği akredite Homeopati eğitimini tamamladı. Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans yaptı. Eğitimini aldığı farklı teknikleri, hekimlik pratiğine entegre eden Dr. Güney Özer, bütüncül ve sistemik bir yaklaşımla kişi-aile odaklı stres ve sağlık yönetimi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha Fazlası
egitmen