Kuantumun Büyülü Dünyası

Kuantumun Büyülü Dünyası

  • Mayıs 17, 2018
  • 17 Mayıs 2018 / 19.00-22.00
  • Erhan ALTUNAY

Bu yaşam biçimi aslında Doğa ile uyumlanmaya dayanmakla birlikte, gördüğümüz dünyanın fiziksel özelliklerine göre bizim de fiziksel kapasitemizi belirlemektedir.
Bir başka deyişle, insanın bilinçdışının en derinliklerine işlemiş olan tecrübeler zinciri, aslında gördüğümüz Doğa ile alakalıdır.

Kuantum Fiziği ise insana, Doğa’nın daha önce hiç görülememiş bambaşka bir görüntüsünü sunmaktadır. Kuantum teorisi XX. Yüzyıl başında fizikte yepyeni bir çığır açmış ve bir parçası olduğumuz Doğa’nın aslında gördüğümüzden, gözlemleyebildiğimizden ibaret olmadığını göstermiştir.
Kuantum Fiziği ile birlikte insan, aslında Doğa’nın gördüğü kadarı ile olmadığını anlamış ve aslında çok farklı kuralların işlediğini gözlemlemiş ve bizim görebildiğimiz Doğa’nın sadece bu farklı kuralların “özel” bir durumu olduğunu anlamıştır.
Bu bağlamda kuantum, Doğa Ana’ya farklı bir bakış açısı getirmiştir. Bu bakış açısı bize Doğa Ana’nın çok daha farklı yüzleri olduğunu ve insanın içinde yaşadığı bu ortamda çok daha farklı düşünmesi gerektiğini de öğretmiştir.
Bunun sonucu olarak bu kez farklı kuralların işlediği bir Doğa olgusu ile karşı karşıya kalırız ve bilinçaltı kısıtlamalarımızın çoğunun bu Doğa karşısında yersiz olduğunu görürüz.

SHARE
2018-5-17 19:00 2018-5-17 22:00 Europe/Istanbul Kuantumun Büyülü Dünyası Bu yaşam biçimi aslında Doğa ile uyumlanmaya dayanmakla birlikte, gördüğümüz dünyanın fiziksel özelliklerine göre bizim de fiziksel kapasitemizi belirlemektedir. Bir başka deyişle, insanın bilinçdışının en derinliklerine işlemiş olan tecrübeler zinciri, aslında gördüğümüz Doğa ile alakalıdır. Kuantum Fiziği ise insana, Doğa’nın daha önce hiç görülememiş bambaşka bir görüntüsünü sunmaktadır. Kuantum teorisi XX. Yüzyıl başında fizikte yepyeni Erhan ALTUNAY
save event to calendar
past event
0