Loading...
Menu

Lütfen alan koduyla birlikte başında 0 olmadan ve boşluk bırakmadan yazınız
Lütfen tüm alanları doldurunuz

Sınavda Bütünsel Başarı

Doğru zihinsel hazırlık, kişinin uzun süreli bir çalışma sonrası gireceği sınavdaki performansını belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Tüm konulara hakim olan bir öğrenci bile sınava yanlış bir psikolojiyle girerse başarılı olamaz, sınav sürecinde kişinin sahip olduğu bilgileri rahatça kullanabilmesi tamamen doğru zihinsel şartları oluşturabilmiş olmasına bağlıdır. Aynı zamanda doğru orandaki stres hızlı düşünmeyi, hafızadaki geçmiş deneyimleri belleğe çağırıp kullanılabilir hale getirmeyi, daha zinde olmamızı sağlarken, olması gerekenden daha fazla olan stres ve kaygının odaklanmayı bozduğu, sahip olduğumuz yetileri ve donanımı kullanma becerisini gerilettiğini, yorgunluk hissi yarattığını hepimiz biliyoruz.

Beynimizi ve reaksiyonlarını tanımak, basit etki tepki prensipleri ile bu süreci yönetmek bizim için sınava hazırlık gibi uzun soluklu stres yönetimi ve sınav esnası gibi anlık stres yönetimi için oldukça özgürleştirici olacaktır. Bu zihinsel ve psikolojik durumların yanında daha teknik gibi gözükse de sınavlara hazırlanan öğrencilerin başarısını artırabilmeleri için bazı yeteneklerini geliştirmesi gerekmektedir. Bu yeteneklerin en önemlisi sınavda zamanı yönetebilme becerisidir. Türkiye’de okumayı öğrenen öğrencilerin okuma hızı ölçüldüğünde 1 dakikada okuma hızları 150 ila 250 kelime arasındadır. Okuduğunu anlama yeteneği ölçümlendiğinde ise sonuçlar iç açıcı olmamakla birlikte okuma sırasında subjektif algı ön planda olmaktadır.

Bu yüzden Türkçe paragraf sorularında “Parçaya göre, yukarıdaki bilgilere göre” türündeki sorularda öğrenci kendine göre cevapladığı için net sayısı düşmektedir. Son zamanlarda bir sayfada iki paragraf sorusunu gören öğrencilerin korku ve kaygı düzeyleri artmaktadır. Bu yüzden öğrencilerin Hızlı Algılama ve Etkin Okuma Eğitimi alma ihtiyacı vardır.. Bunlara ek olarak 4000 yıldan beri Uzakdoğu’da anlama ve kavrama becerilerini geliştirmeye yönelik uygulanan akıl oyunları ile anlama becerileri gelişmektedir. Sınıfta yapılacak uygulamalarla öğrencilerimizi süreçlerden geçirerek , kendi başlarına kullanabilecekleri yöntemler öğreteceğiz ve bireysel olarak takıldıkları noktalarla ilgileneceğiz. Böylece öğrencilerimiz kısa bir zaman içinde diğer öğrencilerin sahip olmadıkları büyük bir avantaj kazanmış olacaklar.  Farklı 3 konuda uzman kişilerce hazırlanan bu modül öğrencilerin başarılarını artıracağı kanaatindeyiz.
Aquayaşam Kişisel Dönüşüm Merkezi

Eğitim Süresi :8 saat

Ders Saatleri: Cumartesi-Pazar  15:00-19:00 / 16:00-20:00

Ders Saatleri: Hafta içi  17:00 ve 18:00

 

Dersin Amaçları Beklenen Sonuçlar Gelişen Beceriler
Kaygının azaltılması Yüksek özgüven Stres yönetme becerisi
Hızlı Okuma Ort 400 kelime/dk Anlama ve kavrama becerisi Zaman Yönetimi
Zihinsel Performans Artışı Maksimum başarı Sahip olduğumuz yetileri ve donanımı kullanma becerisi
Duygusal Farkındalık Sağlamak
Kendi
Kendi duygularını anlamlandırıp doğru yorumlaması Duygularını yönetme becerisi
Hafıza kullanımı Etkin Çalışma Yöntemleri Öğrenilen bilgilerin hafızaya doğru şekilde kodlanması
Sınav sürecine hazırlık Yüksek sınav performansı Sahip olunan bilgilerin sınav ortamında rahatça kullanılabilmesi.

Eğitim Tarihi

Eğitimimiz tamamlanmıştır, göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.