Loading...
Menu

Sınava Bütünsel Hazırlık (Bilişsel,Zihinsel,Psikolojik)


UZM. DR. SEDA ÜLGEN.(PSIKOTERAPIST)- İBRAHİM YILDIZ-FIRAT BOLAZAREğitimciler Hakkında

* Uzm. Dr. Seda Ülgen     : 1996 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olan Uzm.Dr.Seda Ülgen Doğu tıbbı ve enerji teknikleri konusunda yurt dışında ve yurt içinde sayısız eğitime katılmış ve bir çok enerji tekniğinde master seviyesine yükselmiştir. Uzm. Dr. Seda Ülgen’in yine aynı tarihlerde başlayan zihni ve bilinçaltını anlama arayışı, o yıllardan itibaren hipnoz alanında çeşitli yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve workshop'lara katılmanın yanı sıra; hipnoz konusunda uzman, profesyonel eğitimcilerle uzun yıllar birebir çalışmalarda bulunmasına sebep olmuştur.. Zihin ve ruh alanlarını tanımladıkça, bu alanların bedenle bağı, hormon ve nöronal sistemle bağını araştırmaya ve bu konuda eğitimler almaya devam ederek batı ve doğuyu tek noktada buluşturmayı hedeflemektedir.        

1990-1996 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi                                                                                 

1998-2002 Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile hekimliği uzmanlığı ihtisası                        

2002-2004 Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Uzman doktor)                                                            

2004-2008 Özel Amerikan Hastanesi VKV (Uzman doktor)                                                                      

2005- Yeditepe Üniversitesi Basamaklı Hipnozla Eğitimleri                                                                                                                         

2008- İstanbul Psikoterapi Enstitüsü Bütüncül Psikoterapi Eğiti                                                           

2008- Halen Aqua Yaşam kişisel dönüşüm ve danışmanlık merkezi         

2007-2008 IBRT Enstitüsü - Dr.Janet Cunninghum & Jeff Ryan ( iki basamak) Regresyon Terapisi                             

 2012-2014 Psikonöroimmunoloji / Natura Foundation. Leo Pluimboom ve ekibi                                                          


*Fırat Bolazar  :     1972 Ankara doğumlu olan Fırat Bolazar, T.E.D. Ankara Koleji, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Sektör lideri olan kurumsal bir firmada ArGe Müdürü ve Eğitim koordinatörü olarak çalıştı. 2004 yılında tamamladığı Nlp Uzmanlığı eğitiminin ardından kişisel gelişim alanında profesyonel olarak çalışmaya başladı. Yeditepe Üniversitesi Davranış Teknolojileri Merkezi’nde Eğitim Direktörlüğü yaptığı dönemde yetişkin öğrenmesi konusunda uzmanlaştı ve öğrenme engellerinin aşılmasına yönelik toplu ve bireysel uygulamalar yaptı. Sonrasında eğitim, danışmanlık ve koçluk çalışmalarına kendi firmasında devam etti, bu süreçte kurumsal eğitimler, yönetici koçluğu ve bireysel danışmanlık çalışmalarına ağırlık verdi. Faydalı olan her bilginin paylaşılması gerektiği inancıyla, NlpAkademisi projesi kapsamında temel Nlp kalıplarının uygulamalarına yönelik olarak serbest katılımlı “Her Gün 1 Teknik” çalışmalarını gerçekleştirdi.  


* İbrahim Yıldız  :     Hızlı Okuma ve Etkin Algılama Eğitmeni olarak 2010 yılından itibaren CEO, üst düzey yönetici, çalışan, öğretmen ve öğrencilerin hızlı okuma ve etkin algılama becerilerini geliştirmiştir. Eğitimin öne çıkan faydaları zaman kazanmak, enerji seviyelerini yükseltmek, gizli potansiyellerini keşfetmek ve başarıları artırmak olmuştur. 2013 yılında Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılarak hızlı okuma konusuna farklı bir bakış açısı katmıştır. Birinci turda daha önceden hiç görmediği ve okumadığı 300 sayfalık bir kitabı 5 dakika içinde bitirip kısa bir özet şeklinde sunmuştur. 3 Evet alarak ikinci tura yükselmiştir. İkinci turda ise yine 300 sayfalık daha önce hiç görmediği ve okumadığı bir kitabı, bir yandan da jüri üyeleri ve sunucu ile sohbet ederek, 5 dakika içinde okuyup bitirmiştir. Sorulan 10 sorunun 6′ sına doğru cevap vererek okuduklarının % 60′ ını doğru hatırladığını göstermiştir. Deniz Bank, İller Bankası, Hayat Holding, Turkcell Akademi, Ekol Lojistik, Başarsoft, Fatih Rotary Kulübü, Mürüvvet Evyap Koleji, Doğa Okulları, Sakarya Üniversitesi, İzmit Gençlik Merkezi gibi kuruluşlar olmak üzere son 7 yılda yaklaşık 5000 kişiye anlayarak okuma hızını geliştirmeye yönelik eğitimler vermiştir. Hızlı Okuma ve Etkin Algılama Eğitimleri ile ilgili geliştirdiği çok özel bir zihinsel programlama yöntemi ile Altı Nokta Körler Vakfı’ nda 5 görme engelli bireyin okuma hızlarını, 6 saatlik bir çalışma sonucunda 3 kat artırmayı başarmıştır.


EĞİTİM HAKKINDA : 

* Doğru zihinsel hazırlık, kişinin uzun süreli bir çalışma sonrası gireceği sınavdaki performansını belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Tüm konulara hakim olan bir öğrenci bile sınava yanlış bir psikolojiyle girerse başarılı olamaz, sınav sürecinde kişinin sahip olduğu bilgileri rahatça kullanabilmesi tamamen doğru zihinsel şartları oluşturabilmiş olmasına bağlıdır. Aynı zamanda doğru orandaki stres hızlı düşünmeyi, hafızadaki geçmiş deneyimleri  belleğe çağırıp kullanılabilir hale getirmeyi, daha zinde olmamızı sağlarken,  olması gerekenden daha fazla olan stres ve kaygının odaklanmayı bozduğu, sahip olduğumuz yetileri ve donanımı kullanma becerisini gerilettiğini, yorgunluk hissi yarattığını hepimiz biliyoruz.  


Beynimizi ve reaksiyonlarını tanımak, basit etki tepki prensipleri ile bu süreci yönetmek bizim için sınava hazırlık gibi uzun soluklu stres yönetimi ve sınav esnası gibi anlık stres yönetimi için oldukça özgürleştirici olacaktır. Bu zihinsel ve psikolojik durumların yanında daha teknik gibi  gözükse de sınavlara hazırlanan öğrencilerin başarısını artırabilmeleri için bazı yeteneklerini geliştirmesi gerekmektedir. Bu yeteneklerin en önemlisi sınavda zamanı yönetebilme becerisidir.       Türkiye’de okumayı öğrenen öğrencilerin okuma hızı ölçüldüğünde 1 dakikada okuma hızları 150 ila 250 kelime arasındadır. Okuduğunu anlama yeteneği ölçümlendiğinde ise sonuçlar  iç açıcı olmamakla birlikte  okuma sırasında subjektif algı ön planda olmaktadır.  

Bu yüzden Türkçe paragraf sorularında “Parçaya göre, yukarıdaki bilgilere göre” türündeki sorularda öğrenci kendine göre cevapladığı için net sayısı düşmektedir. Son zamanlarda bir sayfada iki paragraf sorusunu gören öğrencilerin korku ve kaygı düzeyleri artmaktadır. Bu yüzden öğrencilerin Hızlı Algılama ve Etkin Okuma Eğitimi alma ihtiyacı vardır.. Bunlara ek olarak 4000 yıldan beri Uzakdoğu'da anlama ve kavrama becerilerini geliştirmeye yönelik uygulanan akıl oyunları ile anlama becerileri gelişmektedir. Sınıfta yapılacak uygulamalarla öğrencilerimizi  süreçlerden geçirerek , kendi başlarına kullanabilecekleri yöntemler öğreteceğiz ve bireysel olarak takıldıkları noktalarla ilgileneceğiz. Böylece öğrencilerimiz kısa bir zaman içinde diğer öğrencilerin sahip olmadıkları büyük bir avantaj kazanmış olacaklar.  Farklı 3 konuda uzman kişilerce hazırlanan bu modül öğrencilerin başarılarını artıracağı kanaatindeyiz.

Eğitim Yeri ve Zamanı
Aquayaşam Kişisel Dönüşüm Merkezi 

Eğitim Süresi :8 saat

Ders Saatleri: Cumartesi-Pazar  10:00-12:00   /  14:00-16:00 

 Ders Saatleri: Hafta içi  17:00 ve 18:00 

 Eğitim ücreti :650 TL+KDV


DERSİN AMAÇLARI
BEKLENEN SONUÇLAR/ÇIKTILAR
GELİŞEN BECERİLER
Kaygının Azaltılması
Yüksek Özgüven
Stres Yönetimi Becerisi
Hızlı Okuma
Ort 400 kelime/dk
Anlama ve Kavrama Becerisi Zaman Yönetimi
Zihinsel Performans Artışı
Maksimum başarı
Sahip olduğumuz yetileri ve donanımı kullanma becerisi
Duygusal Farkındalık Sağlamak
Kendi duygularını anlamlandırıp doğru yorumlaması
Duygularını Yönetme Becerisi
Hafıza Kullanımı
Etkin Çalışma Yöntemleri
Öğrenilen Bilgilerin Hafızaya Doğru Şekilde Kodlanması
Sınav Sürecine Hazırlık
Yüksek Sınav Performansı
Sahip Olunan Bilgilerin Sınav Ortamında Rahatça Kullanılabilmesi


Gereken Materyaller

•Kitap 

•Tangram  Okuma
•Grup Çalışmaları Uygulamalar
•Yazılım ve donanım Teknoloji/Araçlar

PROGRAM

EĞİTİM

DERS KONUSU
Hızlı Okuma
1.Saat
Okumanın Önemi
Okuma Hataları
Hızlı Okumanın Faydaları
Okuma Hızı Ölçümleri
Sağ Beyin ve Sol Beyin Testi
Hızlı Okuma
2.Saat
Beynin İşlem Yapma Yeteneğinin Ölçümlenmesi
Beynin Aritmetik İşlem Gücünün Geliştirilmesi
Sol Beyin Faaliyetlerinin Geliştirilmesi
Tangramın Uygulamaları
Hızlı Okuma
3.Saat
Kısa Süreli Hafızanın Bilgi Deformasyonunun Belirlenmesi
Tangram Uygulamaları
Sağ Beyin Faaliyetlerinin Geliştirilmesi
Hızlı Okuma
4.Saat
Zihin Oyunları Uygulamaları
Okuma Hatalarının Giderilmesi Üzerine Uygulamalar
Tümevarım Yöntemi ile İlgili Okuma
Uygulamaları
Tümden Gelim Yöntemi ile İlgili Okuma UygulamalarıPROGRAM

Eğitim

Ders Konusu
STRES YÖNETİMİ
1.Saat
Zihin ve beden ile stres kontrolü.
Duygu ve algının işlevsel kullanımı
STRES YÖNETİMİ
2.Saat
Zihinsel performanı artırma uygulamaları
BİLİŞSEL HAZIRLIK
1.Saat
Duygusal farkındalık
BİLİŞSEL HAZIRLIK
2.Saat
Sınav anına hazırlık

Lütfen alan koduyla birlikte başında 0 olmadan ve boşluk bırakmadan yazınız
Lütfen tüm alanları doldurunuz

Eğitim Tarihi

Çok Yakında
09:22 - 09:22