Loading...
Menu

KUANTUM'UN BÜYÜLÜ DÜNYASI

İnsan, etrafındaki Doğa’yı araştırmış, onun kurallarını ortaya koymaya çalışmış, hatta bunları sembolik ifadelerle anlatmış ama en önemlisi o gözlemlediği Doğa ile uyumlanmış ve bu Doğa gözlemleri sonucu bir “kutsal” yaşam biçimi oluşturmuştur.

Bu yaşam biçimi aslında Doğa ile uyumlanmaya dayanmakla birlikte, gördüğümüz dünyanın fiziksel özelliklerine göre bizim de fiziksel kapasitemizi belirlemektedir.

Bir başka deyişle, insanın bilinçdışının en derinliklerine işlemiş olan tecrübeler zinciri, aslında gördüğümüz Doğa ile alakalıdır.

Kuantum Fiziği ise insana, Doğa’nın daha önce hiç görülememiş bambaşka bir görüntüsünü sunmaktadır. Kuantum teorisi XX. Yüzyıl başında fizikte yepyeni bir çığır açmış ve bir parçası olduğumuz Doğa’nın aslında gördüğümüzden, gözlemleyebildiğimizden ibaret olmadığını göstermiştir.

Kuantum Fiziği ile birlikte insan, aslında Doğa’nın gördüğü kadarı ile olmadığını anlamış ve aslında çok farklı kuralların işlediğini gözlemlemiş ve bizim görebildiğimiz Doğa’nın sadece bu farklı kuralların “özel” bir durumu olduğunu anlamıştır.

Bu bağlamda kuantum, Doğa Ana’ya farklı bir bakış açısı getirmiştir. Bu bakış açısı bize Doğa Ana’nın çok daha farklı yüzleri olduğunu ve insanın içinde yaşadığı bu ortamda çok daha farklı düşünmesi gerektiğini de öğretmiştir.

Bunun sonucu olarak bu kez farklı kuralların işlediği bir Doğa olgusu ile karşı karşıya kalırız ve bilinçaltı kısıtlamalarımızın çoğunun bu Doğa karşısında yersiz olduğnu görürüz.

Klasik fizik kurallarının kısıtlı dünyasından çıkınca Kuantum Fiziğinin dünyasında farklı bir dünya ile karşılaşırız; burada pagan inançlarında geçen birçok motifin olanaksız olmadığını da görürüz » ("Paganizm 1- Kadim Bilgeliğe Giriş" kitabından)

Kuantum Fiziğinin bu büyülü dünyasına girmek istiyorsanız Aqua Yaşam'da Erhan Altunay ile  sizleri bekliyoruz.

Lütfen alan koduyla birlikte başında 0 olmadan ve boşluk bırakmadan yazınız
Lütfen tüm alanları doldurunuz

Eğitim Tarihi

Çok Yakında
00:00 - 00:00