Loading...
Menu

HAŞİMATONeden bizde oldu? Nedir bu haşimoto? Nedir bu otoimmün?

Otoimmün hastalıkların bir doğası vardır. Bağışıklık sistemi bir nedenden ötürü bizden olan ile bizden olmayanı karıştırır. Bu nedenlerin teker teker üzerinde duracağız.

Her hastalık gibi haşimoto da bağırsaklarda başlar. (Yine mi glüten!)

Bağırsaklarımız sağlıklı ve normal geçirgen durumda olsaydı, yani fazla geçirgen olmasaydı, belki de hiç hasta olmayacaktık. Peki, ama neden fazlaca geçirgen? Glütenin bununla nasıl bir bağlantısı var? Ne yapabilirim bağırsaklarım için? Bu soruları cevaplayacağız.

Hadi kan şekerimizi dengeleyelim

Günde 5-6 öğün beslenerek kan şekerini dengeleyebiliriz ama bir yere kadar! Daha iyisini başarmalıyız. Günde 2-3 öğün tüketerek de dengeleyebilmeliyiz. Bunun için uygun diyet ve açlık programını detaylandıracağız.

Bağışıklık sistemimizi biraz sakinleştirelim (baskılamayalım!)

Bağışıklık sistemini baskılamak daha fazla soruna yol açıyor. Bunun yerine bağışıklık sistemini sakinleştirmeliyiz. Ona istediklerini vermeli ve artık hiperaktif olmasına gerek kalmadığını anlatmalıyız. Bunun için hangi tip haşimoto olduğumuzu bilmeliyiz. Th1 mi Th2 mi?

Karaciğer ve beynimizi unutmayalım.

Karaciğerin detoks kapasitesini artırmalıyız. Bu şekilde hormon dengesizliğinin ve atık birikiminin önüne geçebiliriz. Beynimiz de haşimoto durumunda olumsuz etkilenir. Beyni korumakla görevli bariyer de zarar görmüştür. Hasarı onarmak için gerekenleri konuşacağız.

Lütfen alan koduyla birlikte başında 0 olmadan ve boşluk bırakmadan yazınız
Lütfen tüm alanları doldurunuz

Eğitim Tarihi

Çok Yakında
07:44 - 07:44