Loading...
Menu

Tuğba Kurt Ulucan


2008 yılında İstanbul Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalından Ebeveynleri Boşanmış Ergenlerin Yılmazlık, Benlik Saygısı, Başa Çıkma ve Psikolojik Belirtiler Arasındaki İlişkinin İncelenmesi: Yılmazlığın Aracı Rolü teziyle uzmanlığını aldı. İstanbul Üniversitesi Çapa Çocuk Psikiyatrisi bölümünde ve Vehbi Koç Amerikan Hastanesi onkoloji bölümünde klinik ve pedagojik stajlarını yaptı.  Ankara Üniversitesi Vakfı Özel Okulları’nda koordinatör psikolojik danışman olarak çocuklara, ergenlere ve ailelere psikolojik danışmanlık hizmeti verdi. Burada çalıştığı dönemde Çözüm Odaklı Stratejik Terapi,  Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi eğitimlerini aldı. Kendisinin birçok psikanalitik ve bilişsel test( CAS, WISC-R, CAT vb.)  yetkinliği bulunmaktadır. Öğrenim yaşamı boyunca psikodrama ve yaratıcı drama ile ilgilenmiş bu konuyla ilgili yaşantı gruplarına katılmıştır.

EFTA-Avrupa Aile Terapisi Derneği (European Family Therapy Association) tarafından sertifikalanan 500 saatlik Aile ve Çift Terapisi eğitimininin temel ve ileri düzeyini tamamladı. Bu alandaki süpervizyon çalışmalarına Dr. Murat Dokur ile devam etmektedir. Psikoterapi Çalışmaları kapsamında Prof.Howard A.Liddle ( MDFT) , Prof. Dr Maurizio Andolfi (Multigenerational Family Therapy) , Prof. Dr. Samuel Gladding, Prof. Dr. Bradley T. Erford,  gibi terapistlerin bireysel, çift ve aile terapisiyle ilgili eğitimlerine katılmıştır.

Aqua Yaşam danışmanlık merkezinde  ergen,  yetişkin, aile ve çift alanında danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir. Seanslarında psikodinamik, sistemik ve pragmatik eksperiyantal yönelimli olarak çalışmaktadır.

Uzmanlara ve eğitimcilere yönelik, “çocuklarla holistik ve sistemik çalışma” , ergenlere yönelik  “sınav kaygısıyla baş etme” başlıklı atölye çalışmalarını yürütmektedir.  Psikolojik Danışmanlık çalışmalarının yanı sıra bilimsel çalışmalarına devam etmektedir, “Sınav Kaygısıyla Başa Çıkma Grupla Psikolojik Danışma Programı” adlı çalışmasını Ulusal Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Kongresi/2009 Çukurova Üniversitesi’nde , “Kariyer Danışmanlığı” adlı çalışmasını 3. Ulusal Uygulamalı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Kongresi /2010 Hacettepe Üniversitesi’nde sunmuştur.

Kurt, ayrıca müşteri hizmetleri ve deneyimleri üzerine çalışan Micent Business Solutions Ltd./ EmossTM projesinde danışman olarak yer almıştır ve kurumsal eğitimler vermiştir.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir.