Loading...
Menu

İbrahim Yıldız

Hızlı Okuma ve Etkin Algılama Eğitmeni olarak 2010 yılından itibaren CEO, üst düzey yönetici, çalışan, öğretmen ve öğrencilerin hızlı okuma ve etkin algılama becerilerini geliştirmiştir. Eğitimin öne çıkan faydaları zaman kazanmak, enerji seviyelerini yükseltmek, gizli potansiyellerini keşfetmek ve başarıları artırmak olmuştur.

2013 yılında Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılarak hızlı okuma konusuna farklı bir bakış açısı katmıştır. Birinci turda daha önceden hiç görmediği ve okumadığı 300 sayfalık bir kitabı 5 dakika içinde bitirip kısa bir özet şeklinde sunmuştur. 3 Evet alarak ikinci tura yükselmiştir. İkinci turda ise yine 300 sayfalık daha önce hiç görmediği ve okumadığı bir kitabı, bir yandan da jüri üyeleri ve sunucu ile sohbet ederek, 5 dakika içinde okuyup bitirmiştir. Sorulan 10 sorunun 6′ sına doğru cevap vererek okuduklarının % 60′ ını doğru hatırladığını göstermiştir.

Deniz Bank, İller Bankası, Hayat Holding, Turkcell Akademi, Ekol Lojistik, Başarsoft, Fatih Rotary Kulübü, Mürüvvet Evyap Koleji, Doğa Okulları, Sakarya Üniversitesi, İzmit Gençlik Merkezi gibi kuruluşlar olmak üzere son 7 yılda yaklaşık 5000 kişiye anlayarak okuma hızını geliştirmeye yönelik eğitimler vermiştir.

Hızlı Okuma ve Etkin Algılama Eğitimleri ile ilgili geliştirdiği çok özel bir zihinsel programlama yöntemi ile Altı Nokta Körler Vakfı’ nda 5 görme engelli bireyin okuma hızlarını, 6 saatlik bir çalışma sonucunda 3 kat artırmayı başarmıştır.

İbrahim Yıldız Eğitimleri

İbrahim Yıldız Yazıları