Loading...
Menu

FERHAN BUGAY

Ferhan BUGAY 1977 Almanya doğumludur. İlk ve orta eğitimini Almanyada tamamladıktan sonra Türkiye ‘ye dönmüştür. Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Mütercim Tercümanlık (Almanca-İnglizce), Yüksek Lisans Programını Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi, MBA programında tamamladı.

Çalışma hayatına 1996 yılında Eğitim, Havacılık, Uluslararası Ticaret alanlarında başlayarak 2010 yılında Kalite Yönetimi, Müşteri Memnuniyeti, Tedarikçi Yönetimi, Emniyet ve Güvenlik Yönetimi alanlarında denetim faaliyetlerine başladı. Aynı zamanda 2010 Yılından bu yana Performans ve Yabancı Dil Koçluğu yapmaktadır. 2012 Yılında (IRCA ve IATA onaylı) Uluslararası Başdenetçi Ünvanı almıştır. Bugüne kadar 65 ülke 200’ün üzerinde şehirde 1000 den fazla organizasyonda denetim faaliyeti gerçekleştirdi ve aktif olarak bu alanda çalışmaya devam etmektedir. 2016 Yılında NLP Practitioner, Quantum, Hipnoz, Koçluk Eğitimlerini tamamlayarak 2017 Yılında Association for Coaching Certified Coach (CC) ve International Coach FederationAssaciated Certified Coach (ACC) ünvanını almıştır.

Ferhan BUGAY, Türkiye Kalite Derneği KALDER, Amerikan Kalite Derneği ASQ, Yeniz Zelanda Kalite Derneği NZOQ üyesi olup Yönetim Stratejileri alanlarında blog ve makaleler yazmakta ve Bireysel/ Organizasyonel Farkındalık, Liderlik, Değişim Yönetimi, Risk Yönetimi, İnovasyon, Satış Yönetimi, Çalışan Bağlılığı, Müşteri Memnuniyeti, Yönetim Sistemleri, İş ve Özel Yaşamın Dengelenmesi, Problem Çözme, Yabancı Dil Eğitim Teknikleri, Mutluluk-Başarı-Karlılık konularında eğitimler vermektedir.

Amerikan Kalite Derneği ASQ tarafından onaylı ve yayınlanmış Etkin Yönetim Stratejileri ile ilgili proje ve makaleleri bulunmaktadır.

“Kalite Yönetim Sistemlerinin Türkiyedeki Geleceği” Konulu tez çalışması bugüne kadar binden fazla şirket tarafından benchmark konusu olarak incelenerek kullanılmıştır.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Ugurbocekleri Derneği, İstanbul Üniversitesi Afette Rehber Çevirmen ARÇ, Türk Hava Yolları Arama Kurtarma Eri olarak çeşitli görevler üstlenmiş ve çalışmalarına devam etmektedir.

Ferhan BUGAY başarı kavramının günümüzde dejenere edildiği, başarının ün, şöhret, para, makam gibi olgulara bağlandığı ve insanların mutlu olabilmek uğruna dejenere edilmiş başarının peşinde koşarak yaşamlarını mutsuz olarak sonlandırdıklarına inanmaktadır. Temel farkındalığın hedeflenen başarının asla beklenen mutluluğu getirmeyeceğinin anlaşılması gerektiğini düşünmektedir. Tam aksine mutluluğun artarak devam etmesi halinde başarı ve karlılığın doğal olarak berberinde geldiğini savunmakta ve bireysel/kurumsal farkındalığın arttırılması ile ilgili seminerler vermektedir.

Boş zamanlarında Koşu, Tai Chi, Sağlıklı Beslenme, Meditasyon, Farkındalık, Kişisel Gelişim, Bahçe İşleri, Yemek Pişirme ve Doğa Yürüyüşleri ile ilgilenmektedir.