Loading...
Menu

Edip Uras

Robert Kolej ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1 yıl Henley College ve Marmara Üniversitesi’nin hazırladığı Hotel Management lisansüstü programını bitirdi.

Üniversite sırasında ve sonrasında 7 yılı İngiltere’de olmak üzere toplam 14 yıllık profesyonel hayatında otelcilik, satış, pazarlama, dış ticaret, perakendecilik ve fuarcılık konularında kurumsal ve şahıs şirketlerinde en alt kademelerden başlamak üzere, orta ve üst kademe yöneticilik yaptı.

İngiltere’deki dönemde çalışırken, Londra Birkbeck Üniversitesi’nde Psikoloji Lisansüstü Programı’nı tamamladı.  Kendi üzerindeki çalışmalarını, NLP, Meditasyon, Nefes Terapisi, Regresyon Terapisi ve diğer farklı tekniklerle öğrenci ve eğitmen olarak yaklaşık 20 yıldır sürdürüyor.

Profesyonel yaşamın ardından ‘patron’ olarak kendi şirketlerini kurdu. 11 yıl boyunca farklı konularda üretim, pazarlama ve satış ile dış ticaret alanlarında çalıştı. Başarı konusunda en büyük okulu bu yıllarda elde ettiği çok iyi ve çok kötü tecrübeler oldu.

2011 yılından beri yönlendirmeli meditasyon, yaşam ve ilişki rehberliği ve iş dünyası konularında bire bir seanslar ve eğitimler vermektedir. Bugüne kadar 9000 saati aşan seans ve eğitim tecrübesi bulunmaktadır.

Seda Diker ile birlikte hazırladığı ‘Yasak Elma, Bir Cinsellik Öğretisi’ DVD ile cinsellik ve ilişkilerde denge ile kendini bilme ve tanıma konularında Türkiye’de daha önce benzeri olmayan bir eğitim videosunu ortaya çıkarmıştır.

En büyük tutkularından biri futbol oyunudur. Dedesi Fenerbahçe’nin eski kaptanlarından Esat Kaner’dir. 1994 yılından itibaren aralarında Hurriyet.Com.Tr sitesinin de olduğu internet siteleri ve gazetelerde köşe yazarlığı ve yorumculuk yaptı.

2013 yılında tamamen gönüllülerden oluşan Premier Lig Türkiye internet sitesi (www.premierligturkiye.com) ile Ada Futbolu e-dergi (www.adafutbolu.com) kurdu. Britanya futbolunun Türkiye’deki ilk ve tek oluşumunda yazarlık ve yöneticilik yapmakta, keyifle oluşan bu projeyi profesyonelleştirme ve kurumsallaştırma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Pazar günleri 92.3 Lig Radyo’da Ada Futbolu saati programını yürütmektedir.

Yazmak her zaman bir merak, bir hobi ve bir terapi oldu. Farklı konulardaki yazıların dışında 1990’lı yıllarda Michael Crichton’ın Küre ve Sir Jeffrey Archer’ın Oniki Kandırmaca adlı kitaplarının Türkçe çevirilerini yaptı.

‘Futbol Terapi’ adlı ilk kitabında yaşamın futbol oyunu ile çözümlenmesinden, kendini tanımak ve başarıya ulaşmak yolunda herkesin kullanabileceği bir model oluşturma çabalarını ele almıştır.

Halen, kendini tanımak, hayat amacını keşfetmek, amaca ulaşmak ve sürdürülebilir mutluluk için gereken iç donanımı sağlamak konuları başta olmak üzere, iş ve özel hayat ile ilgili insanların ‘kendi kendilerine yardım edebilme’ esası üzerine kurguladığı toplu eğitim ve bire bir seanslarına devam etmektedir.

Edip Uras Yazıları